Náš svet netvorí to, čo sa nám deje, ale to, na čo predtým myslíme

Našimi myšlienkami tvoríme svoj svet.

Už Buddha hlásal, že naše myšlienky sú základom toho, čo sa nám v živote deje. Inými slovami povedané – Ak chceme, aby sa nám diali veci inak, musíme inak rozmýšľať.

To, kým sme, je  výsledkom toho, ako myslíme.

Buddha

Viete, čo robí bohatých ľudí bohatými? Rozmýšľajú na vyššej úrovni. Vedia, že každá myšlienka má svoju frekvenciu. Ak sú naše myšlienky na nízkej frekvencii, priťahujeme podobné veci. Nie darmo sa hovorí, že nemáš spomínať to, čo nechceš. Lebo si to privoláš.

Naozaj to tak funguje?

Je to, ako keby sme urobili objednávku.To, čo si myslíte alebo poviete, je vlastne vaše prianie.

Preto treba premýšľať a hovoriť o tom, čo chceme. Ako bohatí ľudia. Skúste vidieť v sebe úspech a hojnosť. A čím viac ho budete vidieť, tým viac ho k vám bude prúdiť.

Zákon príťažlivosti.

Alebo ak chcete, zákon akcie a reakcie. Akcia, to sú naše myšlienky a reakcia je odpoveď.

Bohatí ľudia to vedia veľmi dobre. Sú odhodlaní robiť správne veci, a tak hromadiť svoje bohatstvo. Finančne úspešní ľudia nepoznajú náhody. Vedie ich vôľa a dlhodobá vízia. A tie majú svoj pôvod v myšlienkach. Rozvíjajú svoje dobré návyky, aby sa stali víťazmi. Ale najprv si musia rozmyslieť, ktoré to sú.

Je veľa rozdielov medzi bohatými a úspešnými a medzi tými, ktorí žijú svoj život ako priemerní ľudia. Priemerní ľudia sa spoliehajú na šťastenu. Bohatí premýšľajú, ako využiť svoje vlastné sily. Bežní ľudia stále len snívajú. Bohatí svojimi snami žijú. Bežní ľudia ostanú pracovať aj v práci, ktorá ich nebaví. Bohatí robia to, čo ich baví.

A ako je to s cieľmi?

Bežní ľudia nemajú veľké ciele, lebo sa boja sklamania. Bohatí milujú výzvy. Poučia sa z  neúspechu, ale priemerní prepadnú panike a depresii.

A čo čítanie?

Bežní ľudia čítajú bulvár, rôzne časopisy, romány. Tí bohatí zase motivačné knihy, články. Vedia, že byť bohatý je o spôsobe myslenia, o sebazdokonaľovaní, o schopnosti ovládať sa. Podľa štatistík až takmer 70% priemerných ľudí sleduje televízor niekoľko hodín denne. Z nudy, zo zvyku. Bohatí vedia, že väčším a hodnotnejším zdrojom vedomostí a poznania sú knihy.

Bojíte sa zmien? Je vám bližší váš stereotyp, na ktorý ste si dokonale zvykli? Chyba. Zmeny sú to, čo nás privedie k úspechu. A začnite zmenou myslenia. Inšpirujte sa úspešnými ľuďmi. Tí robia zmeny. Neustále. A preto získavajú to, po čom túžia. Tieto zmeny ich vedú k aktívnemu životu. Nevedia,čo sú výhovorky. Snívajú a tvoria. Svoju budúcnosť. A preto, že robia, čo ich baví, ľahko sa v tom zlepšujú. Prijímajú výzvy a riadia sa myšlienkou:

Mier na Mesiac. Ak netrafíš, pristaneš aspoň vo hviezdach.

William Henry Bragg

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *